פרח הכלנית

פרח הכלנית

הכלנית - הפרח שזכה בתחרות של המדינה

 

בשנת 2013 בחגיגת יום ההולדת השישים של החברה להגנת הטבע התקיימה תחרות בין חובבי הפרחים בישראל, מהו הפרח שהכי אהוב עליהם. למקום הראשון הגיעה הכלנית. עשרים ושמונה אחוז מבין עשרות המצביעים שהשתתפו בתחרות בחרו בה כפרח האהוב ביותר. למקום השני הגיעה הרקפת בהפרש קולות של חמישה אחוז ולמקום השלישי הגיע אירוס הארגמן שגרף שניים עשר אחוז מקולות המצביעים.

 

 

 

נא להכיר את הכלנית - הפרח של המדינה

 

על מקור השם כלנית יש דעות חלוקות. יש הטוענים שהשם כלנית ניתן לה בשל צורתה היפה כמו כלה ביום החתונה ויש הטוענים כי שמה ניתן לה בעקבות השם התלמודי כלוניתא.

 

  הכלנית מוזכרת בתרבויות רבות. במיתולוגיה הרומאית מסופר כי הנימפה היפה אנמון שכנה בבית של מלכת הפרחים, כלוריס. זפיר, שהיה בעלה של כלוריס, התאהב באנמון, כלוריס גירשה אותה מהבית ואנמון מתה מלב שבור. ונוס, אלת האהבה, הפכה את גופתה של אנמון לפרח אדום השב בסוף כל חורף. ויש הטוענים כי זהו המקורר לפולחן הנעורים והאהבה החוזר כל שנה מחדש לקראת תקופת האביב.

 

הכלנית פורחת בין חודש דצמבר ועד אפריל. בתקופה זו אפשר ליהנות ממרבדים של פריחה צבעונית שצובעות הכלניות את השדות ברחבי הארץ. את פריחת הכלניות  אפשר לראות בשלל אזורים, בחרמון, ברמת הגולן, בשומרון, בשפלה, ובצפון הנגב.

 

 הכלנית היא צמח רב שנתי בעל פקעת ממשפחת הנוריתיים. צבעה הנפוץ הוא אדום עז, אך בצפון הארץ, במיוחד על קרקעות בזלת או בקרקעות הדלות בגיר, היא מופיעה בצבעים נוספים כמו לבן, ורוד, כחול וסגול. חוקרי הטבע סבורים כי סוג הקרקע שעליה צומחת הכלנית משפיע על ריכוז הפיגמנטים בפרח וזו לדעתם הסיבה מדוע אנחנו רואים מרבדי כלניות בצבע אחיד.

 

 הכלנית חיה בטבע מספר שבועות בלבד. זהו פרח בעל פקעת הנמצאת בתוך הקרקע סמוך לפני השטח. שושנות העלים צמודות כמעט לקרקע ועמודי הפריחה מגיעים לגובה של עשרים עד שלושים סנטימטר. בראש כל גבעול יש פרח בודד דמוי צלחת אשר במרכזו יש אבקנים שחורים. בתחילה הפרחים קטנים, אך הם גדלים עד לקוטר של תשעה סנטימטר. בבוקר עלי הכותרת שלה נפתחים ובערב הם נסגרים.  

 

הכלנית היא פרח מוגן בהתאם לחוק. בשנות החמישים והשישים מטיילים רבים קטפו את פרחי הכלניות בצורה אגרסיבית והמונית עד שהיא כמעט נכחדה. החשש להיעלמות הכלנית מנוף הארץ זירזה את ההכרזה על הכלנית כפרח בר מוגן האסור לקטיפה בהתאם לחוק. הפעולות המשפטיות שננקטו כנגד מי שקטף את הפרחיםם ובעיקר הפעולות החינוכיות על הצורך בשמירה על פרחי הבר הצליחו, וכיום בעת הפריחה אפשר ליהנות מהמוני כלניות הצובעות את הנוף

כתבות נוספות

שימו לב heart התמונות באתר להמחשה בלבד
במידה וחלק מהפרחים המתוארים חסרים ישולבו פרחים אחרים 


המחיר הכי משתלם בדבי פרחים תמצאו מגוון זרי פרחים, סידורים עציצים במחיר משתלם ,הקניה באמצעות האתר תחסוך לכם עמלות ופערי תיווך בכל קניה. 
הזמנה בטוחה בדבי פרחים תוכלו להזמין משלוח 24/7 ולשלם באמצעות כרטיס האשראי ללא חשש, בזכות תקן PCI ופרוטוקול אבטחת מידע המופעל באתר .
שירות מקצועי צוות דבי פרחים עומד לשירותכם וישמח בכל זמן להעניק לכם שירות מקצועי ומענה מהיר לכל שאלה בתחום הפרחים והעציצים לבית.
משלוח מהיר דבי פרחים מספקת משלוחי פרחים ועציצים מהיום להיום בכל אזור חיפה והקריות.
איכות וטריות ההצלחה של דבי פרחים באה לידי ביטוי בזכות מכירת פרחים וצמחים באיכות הגבוהה ביותר המגיעה לחנות ישירות ממגדלי הפרחים והצמחים מכל חלקי הארץ.

דבי פרחים ספק פרחים נבחר בפורטל חנויות פרחים ומשלוחים באזור חיפה והקריות
Flowers-il.com | Deliveryil.co.il
|

דבי פרחים שירות ללקוחות פרטיים חברות ומוסדות.

להזמנות : 04-8766181      
פקס : 04-8747427    
דוא"ל : sharonale2@walla.co.il