פורחים באביב

פורחים באביב

אביב הגיע פסח בא וזה הזמן לטיולי פריחות מדהימים

 

חג הפסח ממתין לנו כבר מעבר לפינה והוא מסמל את עונת האביב הפורחת, את העונה שבה הארץ כולה מתכסה במרבדים של פרחים צבעוניים וייחודים הפורחים באביב. זה הזמן לקחת את בני המשפחה, את בני הזוג ולצאת לטיולי פריחה מדהימים, ואל תשכחו לקחת גם מצלמה.

 


 

איפה פורחות הרקפות?

 

  פריחת הרקפות מתחילה בחודש ינואר ומסתיימת  בחודש אפריל. הרקפות הם אחד הפרחים המוכרים והאהובים ביותר, זהו פרח עם פריחה אלגנטית, עלים דקורטיביים ותקופת פריחה ארוכה.  גוון הפריחה הנפוץ של הרקפות הוא הצבע הוורוד אך יש גם רקפות עם פרחים בהירים יותר. כבר בשנת 2007 זכתה הרקפת בתואר של הפרח הלאומי ועד היום היא שומרת על מעמדה המיוחד. הרקפת מושכת את העין בזכות הפרחים דמויי הכתר ההפוכים ובזכות העלים דמויי הלב.

 

את פריחת הרקפות אפשר למצוא בחודשי האביב במקומות רבים בארץ, ביער בן שמן, ביער עמינדב, בלטרון, בגבעת הרקפות, ברמת מנשה, בגוש עציון, בבר גיורא, בנס הרים ועוד.

 

 

השקדייה פורחת – ולא רק בט"ו - בשבט

 

ליפאנים יש את פריחת עץ הדובדבן, להולנדים יש את פרחי הצבעונים ואנו מקדישים יום שלם לפריחת השקדייה בט"ו - בשבט. נכון, פריחת השקדייה מתחילה בחודשי ינואר פברואר, אך היא מסתיימת בחודשי האביב. רגע לפני סיום הפריחה מתרחשת תופעה מדהימה של נשירת עלי הכותרת והקרקע נצבעת במרבדים לבנים המזכירים מרחוק פתיתי שלג. השקדייה מסמלת התחדשות וצמיחה, היא מפיצה ריח חזק ומשכר ושופעת בפרחים לבנים.

 

את פריחת השקדייה אפשר לראות בפארק קנדה, בסטף, ביער חוף הכרמל, בעמק האלה, בנתיב הל"ה ועוד.

 

 

תורמוס ההרים – הפרח שצובע את השדות במרבדים כחולים

 

 תורמוס ההרים הוא אחד הפרחים הבולטים בפריחת האביב. הוא מושך את העין בשל מרבדי הפריחה הכחולים המתפשטים במקומות רבים בארץ. תורמוס ההרים הוא פרח חד שנתי גבוה הפורח בצבע כחול. הוא פורח מחודש פברואר ועד סוף חודש מאי, צבעי הכותרת שלו הוא כחול עז, צבע נדיר מאוד בין הפרחים הפורחים בישראל.

 

 את הפריחה הכחולה של תורמוס ההרים אפשר לראות ברמת מנשה, בשמורת הטבע גמלא, בנחל תבור, בעמק הארזים, בצומת יהודיה ועוד.

 

 

פריחת הדובדבן – ולא ביפן

 

 גם בישראל פורחים עצי דובדבן. עץ הדובדבן פורח שבועיים בשנה ברמת הגולן, ממש לקראת חג הפסח. כמו ביפן גם בישראל חוגגים את פריחת הדובדבן, והחגיגה מתקיימת בבוסתן "בראשית גולן" ברמת הגולן במגוון פעולות תרבות המאפיינות את התרבות היפנית.

 

 

 איפה פורח אירוס הגלבוע? בגלבוע!

 

 אירוס הגלבוע נקרא כך משום שהוא פורח בגלבוע. על הרי הגלבוע הנמצאים מעל עמק חרוד נפרשים בתקופת האביב מרבדים צבעוניים של פריחה ססגונית. בהר הגלבוע פורחים נוספים, אך הבולט מכולם הוא אירוס הגלבוע.  זהו צמח עם גבעול גבוה הנושא פרח אחד בלבד בגווני הצבע הסגול. אירוס הגלבוע לשמש כסמלה של החברה להגנת הטבע.

 

 

נוסף על הפריחה בגלבוע אפשר לראות את הפרח גם בסיבות עין גב ובמדבר יהודה.

כתבות נוספות

שימו לב heart התמונות באתר להמחשה בלבד
במידה וחלק מהפרחים המתוארים חסרים ישולבו פרחים אחרים 


המחיר הכי משתלם בדבי פרחים תמצאו מגוון זרי פרחים, סידורים עציצים במחיר משתלם ,הקניה באמצעות האתר תחסוך לכם עמלות ופערי תיווך בכל קניה. 
הזמנה בטוחה בדבי פרחים תוכלו להזמין משלוח 24/7 ולשלם באמצעות כרטיס האשראי ללא חשש, בזכות תקן PCI ופרוטוקול אבטחת מידע המופעל באתר .
שירות מקצועי צוות דבי פרחים עומד לשירותכם וישמח בכל זמן להעניק לכם שירות מקצועי ומענה מהיר לכל שאלה בתחום הפרחים והעציצים לבית.
משלוח מהיר דבי פרחים מספקת משלוחי פרחים ועציצים מהיום להיום בכל אזור חיפה והקריות.
איכות וטריות ההצלחה של דבי פרחים באה לידי ביטוי בזכות מכירת פרחים וצמחים באיכות הגבוהה ביותר המגיעה לחנות ישירות ממגדלי הפרחים והצמחים מכל חלקי הארץ.

דבי פרחים ספק פרחים נבחר בפורטל חנויות פרחים ומשלוחים באזור חיפה והקריות
Flowers-il.com | Deliveryil.co.il
|

דבי פרחים שירות ללקוחות פרטיים חברות ומוסדות.

להזמנות : 04-8766181      
פקס : 04-8747427    
דוא"ל : sharonale2@walla.co.il